Menu Close

ATSISVEIKINIMAS SU PARODA „SPALVOS‘‘

       Visą mėnesį lopšelio–darželio „Pušynėlis“ ugdytinių bei bendruomenės narių širdis šildė bei akis džiugino ornitologo, gamtos fotografo, įvairių fotografijos konkursų Lietuvoje ir užsienyje laimėtojo – Mariaus Čepulio paroda „Spalvos‘‘. (Mariaus Čepulio įamžintas slapčiausias ir gražiausias gamtos akimirkas galima pamatyti internetinėje svetainėje www.cepulis.lt, o apie autoriaus nuotykius gamtoje galima pasiskaityti jo rašomame dienoraštyje  www.facebook.com/cepuliofoto).

      Meninėse fotografijose užfiksuotos akimirkos suteikė galimybę pamatyti ir gerai įsižiūrėti į mūsų krašte gyvenančių, bet daugumos eiliniam žmogui nematytų paukščių išvaizdos, gyvenamos aplinkos skirtumus: kūno, snapų, kojų spalvų, plunksnų margumo įvairovę. Šie pastebėjimai ypač atsispindėjo vaikų piešiniuose bei kituose dailės darbeliuose. Nepakartojamos nuotraukos ir informatyvūs tekstukai po jomis ne tik pagilino vaikų žinias apie eksponuojamus paukščius, bet ir paskatino susimąstyti  apie ypatingą gamtos pasaulį, domėtis  žinomais bei kitais retais,  į Lietuvos Raudonąją knygą  įrašytais paukščiais. Į žinių paiešką įsitraukė ir tėveliai. Kartu su mažaisiais jie parengė plakatus  apie įvairius  nykstančius paukščius.

    Kovo 23 d  mūsų įstaigoje dar kartą apsilankė  jau pažįstamas, vaikų ypač laukiamas svečias Marius Čepulis, turintis talentą betarpiškai bendrauti su mažaisiais. Dar dviejų grupių ugdytinius pradžiugino  Mariaus dovana  – paskaitėlė apie gamtą. Vaikų dėmesį prikaustė  įspūdinga  fototechnika, kurią mažieji galėjo ne tik  apžiūrėti, bet  ir pakelti. Jiems labai  patiko matuotis maskuojantį apsiaustą, po kuriuo tilpo beveik visi „Drugelių“ grupės vaikai. Atsisveikindami  su paroda „Bitučių‘‘ ir  „Drugelių‘‘ grupių  ugdytiniai dėkojo Mariui už pamokėlę, dainavo lietuvių liaudies dainas ir žaidė žaidimus apie paukščius. Projekto metu šių  grupių vaikai daug sužinojo apie gyvūnus ir paukščius, klausėsi balsų, išmoko jų pamėgdžiojimų, padarė daug gražių darbelių ir piešinėlių

                               Projekto  organizatorė  Vilma Januškevičienė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja