Biudžetinė įstaiga
Margio g. 1, LT-62153 Alytus
Tel. (8 315) 76551
Juridinių asmenų registras
Kodas 291052560

   

                  „Gėlės visada daro žmones geresnius ir laimingesnius, jos yra saulės spinduliai, kvapai, vaistai sielai“ – Liuteris Burbank.

                  Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ „Bitučių“ grupė kartu su priešmokyklinukais baigė įgyvendinti ilgalaikį projektą „Gėlės aplink mus“, kurį pradėjo prieš karantiną. Projekto tikslas – ugdyti vaikuose gamtosauginio sąmoningumo pradmenis, suteikti žinių apie artimiausioje aplinkoje augančias gėles, ugdyti įprotį stebėti gėles aplinkoje, gėrėtis jomis, jaustis atsakingais, būti kantriais.

                 Gėles vaikai mokėsi pažinti liesdami, uostydami. Pažintis su gėlėmis atskleidė gražiausias vaikų savybes: rūpinimąsi, atsakingumą, smalsumą, domėjimąsi, nes gėlės keitėsi kasdien.

                 Ugdytiniai susipažino su darželio kieme ir artimojo parko teritorijoje augančiomis gėlėmis: snieguolėmis, tulpėmis, rožėmis, ramunėlėmis, pakalnutėmis, bijūnais, aguonomis, lelijomis. Sužinojo apie gėlių priežiūrą, mokėsi dainų, žaidimų, mįslių, klausėsi pasakų apie gėles.

Prie projekto įgyvendinimo geranoriškai prisidėjo ir ugdytinių tėvai. Jie paruošė aplankus apie gėles, kuriuos su pasididžiavimu pristatė jų vaikučiai.

                 Ugdytiniai patyrė daug džiugių emocijų, sužinojo kokios gėlės auga darželio kieme ir artimoje miesto aplinkoje. Projekto metu įgyta patirtis skatins kurti grožį darželio aplinkoje, pratins vaikus pagal jų jėgas ir sugebėjimus auginti, prižiūrėti gėles.

               

     

 Vilma Januškevičienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė