Menu Close

PAUKŠČIAI ŠALIA MŪSŲ

        Balandžio pirmą savaitę lopšelio-darželio „Pušynėlis“ ugdytiniai sulaukė netikėto svečio – ornitologo-lektoriaus Gedimino Petkaus.
Įstaigoje šiuo metu vykdomas projektas „Mūsų sparnuotieji draugai“, kurį parengė vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vilma Januškevičienė.
       Ornitologas Gediminas organizavo vaikams edukacinę programą apie migruojančius Lietuvos paukščius. Jis pateikė daug įdomios informacijos, demonstravo filmuotą gandro skrydį į šiltuosius kraštus, pasakojo apie jo mitybos ypatumus. Mokė vaikus atskirti varninius paukščius, pasakojo, kurie iš jų gudriausi, kuo ypatingas šarkos lizdas.
      Vaikai sužinojo kuo skiriasi didžiosios zylės, genio patelė ir patinėlis, paaiškino, kodėl paukščiai kartais išpučia plunksnas.
      Ugdytiniai buvo maloniai nustebinti, kai jiems papasakojo apie antrą pagal greitį pasaulyje paukštį – čiurlį, kuris beveik niekada nenutupia ant žemės, kiek kregždutės pagauna musyčių per dieną, kuo skiriasi liputis ir bukutis ir kt.
     Vaikai stebėjo vaizdo medžiagą, kaip skrenda didžiuliai paukščių būriai, klausėsi paukščių giesmių.
    Svečias maloniai bendravo su ugdytiniais, mielai atsakė į jų klausimus, pasigrožėjo salėje surengta respublikine vaikų darbų paroda „Sveiki sugrįžę, paukšteliai“.
    Lauke Gediminas parodė didžiosios ir mėlynosios zylės bei liepsnelės inkilėlius, paaiškino kuo jie skiriasi, kaip reikia iškelti inkilėlį, kad jame noriai apsigyventų paukšteliai. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, kai stebėjo paukščius ir aplinką per ornitologo teleskopą ir žiūronus.
    Vaikų džiaugsmui Gediminas pats įkėlė inkilus į medžius. Belieka laukti apsigyvenusių paukštelių giesmių.
                                                                                               Vilma Januškevičienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė