Menu Close

Sveika mokykla

SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA „AUGU SVEIKAS“

2017-04-07

,,AŠ BĖGU – 2017”

      Balandžio 7 d. Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis” ugdytiniai dalyvavo sveikatinimo akcijoje ,,Sveikas vaikas – laimingas vaikas”, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Akciją organizavo Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija ,,Sveikatos želmenėliai”, kuriai priklauso ir mūsų lopšelis-darželis. Buvo vykdomas masinis bėgimas ,,Aš bėgu – 2017”. Akcijos organizatorės – Jurgita Danisevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė ir Alvyra Kirkliauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. 

       Savaitę iki akcijos įstaigoje buvo vykdomi kūrybiniai darbai, pokalbiai su vaikais apie bėgimą, jo svarbą fizinei sveikatai. Buvo pagamintos emblemos su užrašu ,,Aš bėgu – 2017” ir prisegtos kiekvienam dalyviui prieš bėgimą.

        Vykdyti akcijos vykome į Alytaus miesto stadioną. Ten susirinkusieji pirmiausia, su nuotaikinga muzika,  atliko apšilimo pratimus, paskui kiekviena grupė pristatė pačių sugalvotas skanduotes. Tuomet ugdytiniai ir darželio darbuotojai ėjo rikiuotis prie starto linijos. Trasos ilgis nebuvo ribojamas, tačiau visi stengėsi atbėgti iki finišo. Ten laukė sveikatinimo prizai – vaisiai ir padėkos raštai. Vykdyta bėgimo akcija suteikė daug malonumo ir teigiamų emocijų ne tik ugdytiniams, bet ir visai bendruomenei.

                                                                                          Nijolė Gurevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

2017-02-24

LINKSMOSIOS ESTAFETĖS SU MEŠKUTE ,,PUŠYNĖLYJE“

 

        Vasario 24 d. Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ salėje vyko  ,,Linksmosios  estafetės“.  O linksma ir smagu vaikams buvo todėl, kad į estafečių varžybas, pašurmuliuoti  ir parungtyniauti   su jais, atkeliavo rudoji meškutė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Žulienė), o vėliau prisijungė  ir ežiukas  (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vilma Januškevičienė). Meškutė papriekaištavo vaikams, kad jie triukšmavo ir  ją pažadino iš žiemos miego. Tačiau greitai visi susidraugavo  ir meškutė pakvietė vaikus surengti linksmąsias estafetes.

       Rungtynės buvo įvairiausios: vaikai lindo per ,,tunelį“, ėjo ,,kartimis“, ,,ledo lytimis“, vaikščiojo su piramide ant galvos, stengdamiesi išlaikyti pusiausvyrą, lenktyniavo, kurie greičiau saulutei uždės spinduliukus ir kita. Galiausiai meškutė pakvietė vaikus atsigulti  ant kilimo ir kuo toliau nupūsti kamuoliuką.

       Sportinėms varžyboms teisėjavo Alvyra Kirkliauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuri aktyviai bendradarbiauja su lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ pedagogėmis. Estafetėse pralaimėjusių nebuvo – laimėjo draugystė.

         Pasidžiaugė meškutė, kad vaikai buvo labai linksmi, vikrūs, greiti ir  energingi. Ji  pakvietė visus vaikus  padainuoti dainelę apie meškučius.

        Vaikams labai patiko linksmosios  estafetės bei  susitikimas su meškute ir ežiuku. Jie puikiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų, o už pastangas gavo padėkos raštus ir dovanėles.

                                                                  Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ informacija

 

2016-08-02

POMIDORŲ, MOLIŪGŲ DERLIUS

2016-06-10

ĖJIMO IR MANKŠTOS ,,SPORTAS – SVEIKATA, TAD SPORTUOKI VISADA" AKIMIRKOS

 

2016-06-02

GAMTOS PAŽINIMAS LOPŠELYJE-DARŽELYJE

      Alytaus lopšelyje-darželyje ,,Pušynėlis“ kuriamos sąlygos vaikų pažinimo gebėjimų ugdymui: Įstaigos teritorijoje yra daržas. Darželinukai kartu su kitais bendruomenės nariais jau treti metai daržo lysvėse augina daržoves, prieskonines žoleles, braškes. Kiekvienais metais daržo lysvės tampa vis gražesnės ir turtingesnės augalais. Daugelio mokslininkų teigimu, ugdant vaikus, vienas iš pagrindinių pasaulio pažinimo būdų – artimiausios gamtos aplinkos pažinimas. Šiandien ragavome savo lysvėje užauginto agurko.

                                                                                                                         Direktorė Aldona Česnulienė

 

2016-05-27

SVEIKATA – BRANGIAUSIAS PERLAS

        Lopšelyje-darželyje ,,Pušynėlis“ 2015-2016 m. m. vyko projektas „Sveikatos keliu, ženkime kartu“. Finansavimas šiam projektui gautas iš Alytaus miesto savivaldybės „Vaikų ir mokinių veiklos 2016 metų  projektai“.

         Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Eglė Lisauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Žulienė ir logopedas Alvydas Smalstys ,,Drugelių“ grupėje vykdė vieną iš projekte numatytų veiklų: ,,Sveikata – brangiausias perlas“. Estafečių rungtyse dalyvavo vaikai kartu su tėveliais. Tai buvo smagi, graži sportinė pramoga.

                                                                                                       Lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ informacija

 

 

2016-04-07

PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

RENGINYS SKIRTAS PASAULINEI AUTIZMO DIENAI PAMINĖTI.

 

2016-03-02

KONKURSO „SPORTO VIRUSAS“ PRIZININKAI

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame konkurse „Sporto virusas“ dalyvavo ir  Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ ugdytiniai. Už aktyvų, sportišką laisvalaikį dalyviai buvo apdovanoti Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.  

 

2016-02-29

SVEIKATINGUMO MĖNUO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „PUŠYNĖLIS“

        Projektą „Vasaris sveikatingumo mėnuo“ – lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bendruomenė įgyvendina  jau ne pirmus metus. Vienas iš prioritetinių įstaigos tikslų yra vaikų sveikatos stiprinimas.

     Visą vasario mėnesį lopšelio-darželio bendruomenė buvo raginami aktyviai sportuoti,  mankštintis, daug būti gryname ore,  diskutuoti apie sveiko maisto piramidę. Bendruomenė ir tėveliai buvo kviečiami  kurti sveikos mitybos  receptų knygas, rašyti posakius, mintis apie sportą, judėjimą, sveikatą.    

      Vaikai kūrybingai  atskleidė savo supratimą apie sveikatą  piešinių parodoje „Gyvenkime sveikai“. Darbuotojai buvo pakviesti relaksacijos valandėlei – „Ar pirmadienis – sunki diena?“, kurios metu buvo pateikta informacija  apie streso įveikimo būdus,  mokėsi atsipalaidavimo pratimų. Projektą užbaigėme akcija – „Kokios spalvos tavo nuotaika šiandien?“, kurioje dalyvavo visi bendruomenės nariai. Abejingų sportui ir kitai aktyviai  veiklai lopšelyje-darželyje nebuvo.

    Anot, Danutės Jakučiūnienės, Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“, prezidentės – „Judėjimas gali pakeisti vaistus, tačiau jokie vaistai negali pakeisti judėjimo.“          

      Kviečiame pasidairyti po sveikatinimo veiklas lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“.

                                                                                 Jurgita Danisevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

 

 

 

 

 

2015-12-10

,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“

      2015 m. gruodžio 9 d. Dainavos pagrindinėje mokykloje vyko vaikų, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai“, kurį organizavo Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Konkurse dalyvavo Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Paukšteliai“ komanda. Vaikai išmėgino jėgas dalyvaudami judriose estafetėse, atliko užduotis sveikos gyvensenos, asmens higienos, saugaus elgesio temomis. Vaikus konkursui ruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alvyra Kirkliauskienė bei lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jurgita Danisevičienė.

          Daug teigiamų įspūdžių, gerą nuotaiką, judėjimo džiaugsmą – štai ką gavome dovanų konkurso metu.

                                                                   Jurgita Danisevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

2015-05-05

AŠ NORIU TYLOS!

      2015 m. balandžio 30 d. lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“ priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje ir  „Drugelių“ grupėje buvo surengti užsiėmimai, skirti Tarptautinei  kovos su triukšmu  dienai. Su vaikais, patogiai įsitaisiusiais  ant kilimo,  diskutavome: kas sukelia  triukšmą, kaip išgirsti tylą. Vėliau, užmerkę akeles, klausėmės ramios muzikos, jos garsai priminė vaikams  mišką. Muzikos garsuose vaikai girdėjo lapų šnarėjimą, paukštelių čiulbėjimą, upelio čiurlenimą. Išklausę  muzikos garsus, vaikučiai pasidalino savo mintimis apie triukšmą, jo neigiamą įtaką žmogaus sveikatai. Smagu, kad mažieji supranta triukšmo žalą ir gali įvardinti neigiamas pasekmes: „skauda galvą“, „vargina nemigas“, „nenoriu su niekuo draugauti“, „būnu pikta(s)“. Po veiklos vaikai pažadėjo būti geresni ir stengtis netriukšmauti. Visi gavo dovanėles-veidelius – „Aš noriu tylos!“  Tai sutartinis ženklas, kad noriu pabūti tyloje.

                                                                                Rita Adamukaitienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 

 

2015-04-30

PREVENCINĖ PAMOKĖLĖ APIE ERKES

     Atėjus pavasariui, saulė vilioja suaugusius ir vaikus dažniau pabūti gamtoje. Kad poilsis būtų smagus ir saugus, turime žinoti apie  tykantį pavojų – erkes ir jų sukeliamas ligas.

     Š.m. balandžio 23 d. l.d „Pušynėlis“ vaikučiams grupėse buvo pravestos prevencinės pamokėlės „Erkės“. Pamokėlių metu vaikams buvo pasakojama apie mažus vabalėlius – erkes, apie jų sukeliamas ligas.

     Vaikams buvo priminta, kad vykstant į gamtą būtina tinkamai apsirengti: dėvėti drabužius ilgomis rankovėmis, taip pat ilgas kelnes, sukištas į batus ar kojines. Pasirinkti šviesesnius drabužius, nes ant jų lengviau pastebėsime ropojančią erkę.

    Parėjus iš gamtos būtina atidžiai apžiūrėti visą kūną, ypač paausius, pakinklius, kirkšnis, pažastis, sprandą, išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti kitais rūbais.

   Jeigu erkė įsisiurbė, kuo greičiau ją ištraukti. Apiplauti žaizdelę vandeniu su muilu ar dezinfekuoti.

Vėliau vaikai spalvino piešinėlius apie erkes.

                                                        Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Adamukaitienė

2015-04-22

SAUGIOS IR SVEIKOS GYVENSENOS UGDYMAS NUO PAT MAŽENS

     2015 m. balandžio 22 d. Alytaus lopšelyje-darželyje ,,Pušynėlis“ vyko seminaras ,,Saugios ir sveikos gyvensenos įgūdžių ir nuostatų formavimas ikimokykliniame amžiuje“, kuriame dalyvavo Alytaus miesto ir rajono  bei Druskininkų miesto lopšelio-darželio ,,Žibutė“ pedagogės.

     Atvykusias viešnias pasveikino lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ direktorė Aldona Česnulienė ir pristatė įstaigoje vykdomą veiklą, kuria siekiama išugdyti vaikams sveikos ir saugios gyvensenos įpročius, įgūdžius,  gebėjimus ir atsakomybę už savo ir kitų sveikatą.

     Seminaro programos turinys buvo įvairus:  pranešimai,  vykdoma praktinė veikla su vaikais,  praktiniai užsiėmimai su pedagogais,   organizuota vaikų darbų paroda ,,Aš saugus, kai žinau“. Seminaro dalyviams buvo pristatyti du pranešimai: ,,Sveika mityba – sveikatos pagrindas“,  kurį parengė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Jovita Katkauskaitė ir ,,Saugios ir sveikos gyvensenos ugdymas nuo pat mažens“, parengtas Alytaus lopšelyje-darželyje ,,Pušynėlis“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos  metodininkės Redos Jocienės.

      Maloniai nuteikė visus vykdyta praktinė veikla ,,Atsargus – saugus – sveikas“ su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais. Ją parengė lopšelio-daželio  priešmokyklinio ugdymo pedagogės – Jurgita Danisevičienė ir Loreta Žulienė. Vaikai džiugino visus savo žiniomis ir gebėjimais apie saugumą. Jie mokė ,,ežiuką“ kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje. Skambant įrašams su paukščių balsais, vėjo ūžesiu,  laužo traškėjimu, bičių dūzgimu ir kitais  gamtos garsais, vaikai keliavo ,,miško takeliu“ aptarinėdami, kaip reikia elgtis miške. Analizavo įvairias situacijas: kaip pasielgti suradus skruzdėlyną, paukščio lizdelį, bičių spiečių, kilus gaisrui ir kt. Po kelionės prisėdę ,,pamiškės pievelėje“ minė mįsles, žaidė žaidimus, sprendė kryžiažodžius ir   netgi  kalbėjo apie maistą – ką vaikai labiausiai mėgsta,  ką reikėtų valgyti, kad augtų sveiki.

      Sveikata – didžiausia gyvenimo vertybė, pats reikalingiausias dalykas pasaulyje, tad saugokime ir stiprinkime ją nuo pat mažens.

                                                  Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Gurevičienė

2015-02-23

VASARIS – SVEIKATINGUMO MĖNUO

              Vasaris kiekvienais metais skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Todėl  šį mėnesį ypatingą dėmesį lopšelyje-darželyje ir skiriame sveikos gyvensenos svarbai. Organizavome visuotines rytmetines mankštas su kamuoliais, lazdomis, lankais.  Išbandėme jėgas sportinėse estafetėse. Grupių auklėtojos kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste vykdė įvairias priemones: sveikatos valandėlės, pokalbius, sprendė kryžiažodžius apie sveikatą, fizinio aktyvumo svarbą. Kas skatino vaikams ne tik teigiamas emocijas, bet ir padėjo perimti sveikatą stiprinančias gyvenimo nuostatas.

                                                                                   Jurgita Danisevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

 

2015-02-02

NELAUKIAMAS SVEČIAS – GRIPAS

    Žiemai gerokai įsibėgėjus, vis labiau pradėjo reikštis sezoninis virusinis susirgimas – gripas. Jis kelia rimtų pavojų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Keletas patarimų kaip apsisaugoti  save ir kitus.

                                                        Rita Adamukaitienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

PASIDALIJIMAS DARBO PATIRTIMI DRUSKININKUOSE

     Lopšelio-darželio „Pušynėlis“ pedagogų komanda  š.m. gruodžio 15 dieną dalyvavo Alytaus apskrities ikimokyklinių įstaigų, esančių sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle, konferencijoje – „Sveikatos saugojimo ir stiprinimo procesų įgyvendinimas“, kurią organizavo Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenė. Gerąją darbo patirtį pristatė Druskininkų, Kauno, Lazdijų bei Alytaus miesto pedagogai. Alytaus lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ direktorė Aldona Česnulienė, konferencijos dalyviams pristatė mūsų įstaigos gerąją darbo patirtį. Konferenciją apibendrino Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, vaikų sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Dalia Sabaliauskienė.

     Dzūkų nuoširdumu ir atviru bendravimu galėjome įsitikinti edukacinėje veikloje – „Sūri pamoka“, druskos studijoje, pas Aušrą ir Taurą Česnulevičius. Jaukioje studijoje kūrėme neįprastus kalėdinius žaisliukus iš druskos, kuriuos parvežėm savo įstaigos mažiesiems. „Sūri pamoka“ – tai labai daug druskos, daug veiksmo, fantazijos ir improvizacijos“ – taip skelbia šeimininkai. Jie savo žodį ištesėjo – buvo sūru iki saldumo.

     Dalinkimės, kas kuo galime – patirtimi, išmintimi, širdies gerumu. Džiugių Jums, mielieji, ateinančių švenčių!!!

                             Jurgita Danisevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, sveikatinimo grupės narė

       

 AKCIJA „Sveikatingumo pertraukų savaitė lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“                                                                                            

 

sveikatos_mokykla_pazymejimas

2016-01-20

ALYTAUS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,PUŠYNĖLIS“ SVEIKATINIMO GRUPĖS DARBO PLANAS 2016 M.

Eil.

 

Veiklos turinys

Data/vieta

Atsakingi

1.

Vaikų sveikatos stiprinimo 2012-2016 metų programos „Augu sveikas“ veiklų vykdymas

Mokslo metų eigoje

Sveikatinimo grupės nariai, lopšelio-darželio

“Pušynėlis“ bendruomenė

2.

Projekto „Sveikatos keliu ženkime kartu“, veiklos koordinavimas ir vykdymas

2016 m.

Projekto koordinatorė Aldona Česnulienė, sveikatinimo grupės nariai, lopšelio-darželio

„Pušynėlis“ bendruomenė

3.

Vasaris sveikatingumo mėnuo:

3.1.Visuotinė rytmetinė mankšta

 

3.2.Relaksacijos valandėlė pedagogams „Argi pirmadienis –sunki diena“

 

3.3. Piešinių parodos „Gyvenkime sveikai“ atidarymas

3.4. Akcija „ Kokios spalvos tavo nuotaika šiandien“

3.5.Posakiai, mintys apie sportą, judėjimą sveikatą

3.6. Sveikos mitybos receptų knygos kūrimas

 

2016 m. vasario 2-5 d.

(salė)

2016 m. vasario 22 d.

2016m. vasario 18 d.

 

2016 m vasario 24 d.

2016 m. vasaris

Aldona Česnulienė, sveikatinimo grupės nariai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogai

4.

Šokių būrelio veiklos pristatymas bendruomenei

2016 m. gegužė

(salė)

Šokių būrelio vadovė, pavaduotoja ugdymui

5.

Sveikatos valandėlės

Mokslo metų eigoje

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alvyra Kirkliauskienė

6.

Kūno kultūros valandėlės, rytmetinės mankštos, judrioji veikla lauke

Mokslo metų eigoje

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, meninio ugdymo pedagogė

7.

Akcija „Sveikatos idėjų skrynelė“

 

Mokslo metų eigoje

Lopšelio-darželio bendruomenė

Planą parengė Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ sveikatinimo grupės nariai

 

plakatas_saugok_save_vandenyje

PROJEKTAS ,,NUO PALANGĖS Į DARŽĄ“      

       Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje yra labai svarbu sukurti sveiką aplinką, kurioje ugdytinai galėtų harmoningai  vystytis. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti, žalių erdvių, stotelių  kūrimas. Mokslo įrodyta augalų nauda žmogaus sveikatai. Dar svarbiau vaikų dalyvavimas kuriant žaliąsias erdves. Patys sodininkavimo veiksmai yra terapinis užsėmimas, o augalų puoselėjimas sudaro galimybę vaikui pažinti gamtos dėsnius, suprasti iš kur ant pietų stalo atkeliauja daržovės ir uogos. Antri metai lopšelyje–darželyje „Pušynėlis“ vykdomas projektas – „Nuo palangės į daržą“. Pavasarį ant palangių, vaikai padedami auklėtojų, augino daržovių, prieskoninių žolelių, gėlių daigus. Visi nekantriai laukė vėluojančio pavasario, nes daigams ant palangės augti buvo jau mažai vietos. Sušilus dirvai daigai iškeliavo į daržą, gėlyną. Įpusėjus vasarai džiaugiamės savo darbo rezultatais.

                                                                                        Aldona Česnulienė, sveikatinimo grupės narė

 

VAIKŲ SVEIKATOS UGDYMAS LOPŠELYJE-DARŽELYJE,,PUŠYNĖLIS"

       Sveikatos ugdymo sėkmę lemia paties vaiko nusiteikimas, jo požiūris į save, individualios savybės, amžius. Ikimokyklinio amžiaus vaikams būtina ugdyti norą būti sveikam, stipriam, išvengti ligų. Sveikatos ugdymo kompetencijai didelę įtaką daro  organizuojamos sveikatos valandėlės, kurių metu vaikams suteikiama žinių, formuojami praktiniai įgūdžiai. Bendradarbiaujant su visuomenės  sveikatos priežiūros specialiste Inga, mokslo metų eigoje organizavome sveikatos valandėles: „Švarios rankytės – sveiki vaikai“, vaikai prietaisų pagalba stebėjo savo rankų švarą, atliko pratybas kaip kovoti su mikrobais; „Graži šypsena“ – valandėlė skirta dantukų priežiūrai; „Pirmosios pagalbos metu“ vaikai praktiškai mokėsi, kaip suteikti pagalbą draugui. Sveikatos valandėlių ciklą užbaigė pokalbis „Kaip saugiai paleisti vasarą“, vaikai buvo mokomi kaip saugiai ilsėtis vasara. Mokslo metų eigoje vykdomas projektas „Būk sveikas ir stiprus“ ,kuriam skirtas finansavimas iš Alytaus miesto savivaldybės vaikų ir mokinių veikos projektų. Įstaigos bendruomenė prisijungė ir aktyviai dalyvavo akcijoje „Aš noriu tylos“.

                                                                                            Aldona Česnulienė, sveikatinimo grupės narė