Menu Close

VASARIŠKAS ORAS ĮKVEPIA KŪRYBAI…

     Penktą vasarą įsijungiame į tarptautinį kūrybos iš smėlio fotografijų parodos „Smėlio pasakojimai-2015“ projektą, kurį organizuoja Kauno lopšelis-darželis „Mažylis“. Projekto tikslasskatinti vaikų kūrybiškumą ir lavinti vaizduotę, kuriant įvairius statinius, kompozicijas ir erdvines skulptūras iš smėlio.

     Dėl savo fizinių savybių smėlis – puiki priemonė kūrybinei raiškai. Žaidimai su smėliu turi stiprų atpalaiduojantį, fantaziją bei jausmus žadinantį, motoriką gerinantį bei lavinamąjį poveikį. Smėlio dėžėje vaikai, padedant suaugusiems, sukūrė pasaulius, atspindinčius jų vidinę būseną: ‚,Vaikystės saulė“ (,,Viščiukų“ gr.), ,,Svajonių pilis“ (,,Žiogelių“ gr.), ,,Gėlių pilis“ (,,Drugelių“ gr.), ,,Vaikystės pasaka“ (,,Bitučių“ gr.), ,,Čia gyvena vabalai“ (,,Boružėlių“ gr.).

     Bendrai kurdami ugdytiniai įtvirtino socialinius gebėjimus: dalinosi įspūdžiais ir naujomis idėjomis, gėrėjosi draugų statiniais iš smėlio. Stiprino sveikatą saule, oru, vandeniu. Statiniai iš smėlio papuošė lopšelio-darželio ,,Pušynėlis“ aplinką, pradžiugino visą bendruomenę.

                                                         Reda Jocienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė